Karşıyaka Taraftarları Yıkılan Stadlarını Geri İstiyor

featured

Karşıyaka Taraftarları Miting Düzenledi

Karşıyaka ilçesindeki futbolseverler, on yıl önce yıkılan eski stadın yeniden inşası talebiyle bir araya geldi. Türkiye’nin ilk taraftar mitingine imza atan Karşıyaka taraftarları, stadyum ve Yalı Tesisleri alanında toplanarak, yeniden yapılmasını istedikleri stadyum için meşaleler yakıp, sloganlarla taleplerini dile getirdi.

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı’nın Açıklamaları

Etkinliğin açılışında İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı İlker Ergüllü, kulübün topluma katkılarını vurgulayarak, “Yıllarca birçok gence spor hayatıyla beraber kötü alışkanlıklara bulaşmadan büyüme imkanı sağlamıştır. Burası da bizim okul binamızdır. 10 yıl önce bir sebepten yıkıldı ve biz artık burayı geri istiyoruz. Burada İzmir’in bütün önde gelenleri, büyükleri, sevenleri bize destek olmalı ve Karşıyaka artık stadını geri almalı. Bunun için sizlere büyük iş düşüyor. İnşallah hep beraber bunu başaracağız.” şeklinde konuştu.

Taraftarlar ve Sporcular Taleplerini Dile Getirdi

Etkinlikte ayrıca, Karşıyaka sporcuları da stadyumun önemini vurgulayarak, talepleri karşılanana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirttiler. Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı ise uzun süredir verdikleri mücadelelerin sonuçsuz kaldığını ancak amaçlarının yalnızca stadyumu geri kazanmak olduğunu vurguladı.

Siyasi Destekler de Alındı

Etkinliğe siyasi parti temsilcileri, yerel yöneticiler, kulüp yöneticileri ve çok sayıda taraftar katıldı. CHP ve İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları Cemil Tugay ve Ümit Özlale, AK Parti ve İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan adayları İsmail Çiftçioğlu ve Yetkin Hafızoğlu da Karşıyaka’nın stadyum talebine desteklerini gösterdiler.