ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Beyonce’ye Yeni Country Albümü İçin Tebriklerini Sundu

featured

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, ünlü şarkıcı Beyonce‘yi dün çıkan yeni ‘country’ albümü ‘Cowboy Carter’ için tebrik ederek, “Beyonce bize, potansiyelimizin ne olduğuna dair başkalarının bakış açısıyla asla sınırlı hissetmememiz gerektiğini hatırlattığınız için teşekkür ederiz. Bir türü yeniden tanımladınız ve country müziğin, Siyahi köklerini geri kazandınız” dedi.

Beyonce’den Siyahi Kadın Olarak Bir İlk

Beyonce, albümü hakkında yaptığı açıklamada karşılaştığı zorluklara dikkat çekerek, “Country müzik listesinde bir numaralı single’a sahip ilk siyahi kadın olmaktan onur duyuyorum. Her birinizin desteği olmasaydı bu gerçekleşemezdi. Dileğim bundan yıllar sonra müzik sektöründe işlerin piyasaya sürülmesinde sanatçının ırkına bakılmamasıdır” dedi.

Ünlü İsimlerden Destek Geldi

Nancy Sinatra, Beyonce’nin yeni albümüne destek vererek, “Albümlerimden bir parçanın bir Beyonce şarkısında yer alması benim için çok anlamlı çünkü onu seviyorum. Günümüz müziğinde harika olan şeyleri temsil ediyor ve ben de bunun küçük bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Bu şimdiye kadarki en iyi ‘Boots’ örneği olabilir! Ve ritim devam ediyor” dedi.

Dolly Parton ise albümde Beyonce ile çalışmasından ve eski şarkılarından birinin yeniden kaydedilmesinden memnuniyet duyarak tebrik etti. New York’un ikonik gökdeleni ‘Empire State’e Beyonce’nin albümünün çıkışı sebebiyle dev bir kovboy şapkası yerleştirildi.