Togg Elektrikli Otomobil Pazarında Liderliğini Sürdürüyor

featured

Togg, Finansman Desteğini Tarihini Uzattı

Son açıklamaya göre, Togg, T10X V1 Uzun Menzil seçeneğinde finansman desteğini uzatıyor. 26 Mayıs Pazar gün sonuna kadar geçerli olan kampanya kapsamında, tüketiciler Togg’un bu modeline yüzde 0 faiz ve 12 ay vade ya da yüzde 1,99 faiz ve 30 ay vade seçenekleriyle sahip olabilecekler.

Nisan Ayında Otomobil Satışlarında Azalma

2024 Nisan ayında, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerine göre, otomobil ve hafif ticari araç satışları yüzde 22,3 azalarak 75 bin 919 adet oldu. Otomobil satışları yüzde 20,61 azalırken hafif ticari araç satışları ise yüzde 28,6 azalış gösterdi.

Elektrikli Otomobil Satışlarındaki Artış

Nisan ayında “tam elektrikli” otomobil satışları yüzde 266,2 artışla 6 bin 97 adet oldu. Tam elektrikli otomobillerin pazar payı yüzde 9,9’a yükselirken hibrit otomobillerin payı da arttı. Togg, elektrikli otomobil pazarında liderliğini sürdürdü.

En Fazla Satılan Modeller

Nisan ayında en fazla satılan elektrikli otomobiller arasında Togg T10X’in yanı sıra SsangYong Torres, BMW X1, Hyundai IONIQ 5 ve Volvo XC40 modelleri yer aldı. ABD merkezli Tesla ise 27 adet satış gerçekleştirdi.