Kayserispor Eski Başkanına Hakaret Eden Kişi Para Cezası Aldı

featured

Kayseri’de Yaşanan Olay

Kayserispor’un eski başkanı Berna Gözbaşı’ya sosyal medya üzerinden hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Sabri T. (60), 87 adli gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırıldı.

Olayın Geçmişi

Geçen yıl 15 Mart’ta meydana gelen olayda, Sabri T. sosyal medya hesabından Berna Gözbaşı’ya yönelik “Seriler için tek kelime etmedin hırbo” yorumunu yapmıştı. Bu yorum üzerine başlatılan soruşturma sonucunda, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sabri T. hakkında ‘Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan dava açıldı.

Mahkeme Kararı

Kayseri 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında sanık Sabri T. bulunmazken, şikayetçi Berna Gözbaşı’nın avukatı duruşmada hazır bulundu. Sabri T. yaptığı yorumu inkar ederken, tanık olarak dinlenen oğlu da babasının telefonu başkasının kullanmış olabileceğini belirtti. Mahkeme hakimi, Sabri T.’yi ‘Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan 87 adli gün karşılığı 1740 TL para cezasına çarptırırken, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.