Göztepe Spor Kulübü, Olimpik Branşlarda Türk Sporuna Destek Veriyor

featured

Göztepe Spor Kulübü, Olimpik Branşlar tarafından yapılan açıklamada, en çok branşa sahip olan spor kulüplerinden biri olduğu vurgulandı. Kulübün, bu misyonu sağlam projelerle doldurmaya devam ettiği belirtildi.

Milli Sporcu Ödül Yönetmeliği Hayata Geçirildi

Açıklamada, “Bugün itibarıyla milli sporcu ödül yönetmeliğini hayata geçirmiş olduğumuzu kamuoyu ile paylaşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz. İlgili yönetmelik doğrultusunda milli sporcularımız ve antrenörlerimiz uluslararası organizasyonlarda elde ettikleri dereceler için devlet ödülünün yanı sıra kulübümüz tarafından da ödüllendirilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Tesisleşmeye Hız Verildi

Ayrıca açıklamada, olimpik branşların geleceği için tesisleşmeye hız verildiği de kaydedildi. Göztepe Spor Kulübü’nün, 1964 yılında yelken şubesiyle ilk kez olimpiyatlarda temsil edildiği ve Tokyo 2020’de Ferhat Arıcan ile cimnastik tarihinde ilk olimpiyat madalyasını kazandığı hatırlatıldı.

Göztepe Spor Kulübü, 16 branşta faaliyet göstererek binlerce sporcuya destek veriyor. Kulüp, Türk gençlerine ve ülkeye karşı sorumluluklarının farkında olduğunu belirterek, en çok branşa sahip olan spor kulüplerinden biri olmanın gururunu yaşıyor.

Göztepe Spor Kulübü Olimpik Branşlar Twitter Hesabı