Diyarbakır’da Apartman Görevlisi Teknik Direktörden Filistin Protestosu

featured

Seyrantepespor’un Teknik Direktörü Mezher Tekçi, İsrail’e Karşı Filistin Protestosu Yapıyor

Diyarbakır’da Masterler Ligi’nde mücadele eden Seyrantepespor’un teknik direktörü ve apartman görevlisi Mezher Tekçi, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını protesto etmek için dikkat çekici bir adım atıyor.

Filistin Bayrağı ve Yeşil Kırmızı Renklerle Protesto

Merkez Kayapınar ilçesinde apartman görevlisi olarak 17 yıldır çalışan Mezher Tekçi, günlük kıyafetlerinde kentin spor kulüplerinin renkleri olan yeşil ve kırmızıyı tercih ediyor. Aynı zamanda 40 yaş üstü futbolcuların mücadele ettiği Masterler Ligi’ndeki Seyrantepespor’un gönüllü teknik direktörlüğünü de üstlenen Tekçi, sırtına astığı Filistin bayrağı ve boynuna taktığı Filistin’i temsil eden atkıyla İsrail’in saldırılarına karşı duruyor.

İsrail Mallarını Almıyor, Protestosunu Sürdürüyor

Bina sakinlerinin siparişlerini temin ederken İsrail menşeli ürünleri satın almayan Tekçi, “Herkes Filistin’e desteğimi görsün” diyor. Diyarbakır’da “Şalvarlı Mourinho” olarak anılan Tekçi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayarak, protestosunu market alışverişlerinden maçlara kadar geniş bir alanda sürdürüyor.

Müslümanların Birlik ve Beraberlik İçinde Olması Gerektiğini Vurguluyor

Mezher Tekçi, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınarken, tüm Müslümanların birlik içinde olması gerektiğini vurgulayarak, “Elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Müslümanların bir olması lazım.” çağrısında bulunuyor.