Beşiktaş, Giovanni van Bronckhorst İle Anlaştı

featured

Beşiktaş, Van Bronckhorst ile 2+1 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Beşiktaş Kulübü, yaptığı açıklamada Hollandalı teknik adam Giovanni van Bronckhorst ile 2+1 yıllık sözleşme imzalandığını duyurdu. Van Bronckhorst’un yardımcılıklarını Jean Paul van Gastel ile Serdar Topraktepe yapacak.

Van Bronckhorst Kimdir?

Giovanni van Bronckhorst, 1993 yılında Hollanda’nın Rotterdam kulübünde profesyonel futbolculuk kariyerine başladı. Feyenoord, Glasgow Rangers, Arsenal ve Barcelona gibi ünlü kulüplerde forma giydi. 2011 yılında Feyenoord’da yardımcı antrenör olarak teknik direktörlük kariyerine adım atan Van Bronckhorst, birçok başarıya imza attı.

Van Bronckhorst’un Başarıları

Van Bronckhorst’un teknik direktörlük kariyerinde Hollanda Ligi şampiyonluğu, Hollanda Kupası, Hollanda Süper Kupa ve İskoçya Kupası şampiyonlukları bulunmaktadır. Ayrıca, Glasgow Rangers’ı 2021-22 sezonunda UEFA Avrupa Ligi finaline taşımayı başarmıştır.

Beşiktaş Futbol AŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı bildirimde Giovanni van Bronckhorst ile 2025-2026 sezonu sonuna kadar ve 2026-2027 sezonu için 1 yıl opsiyonlu olacak şekilde sözleşme imzalandığını duyurdu.