Angel Di Maria’nın Geleceği Belirsizliğe Yol Açıyor

featured

Beşiktaş Transferindeki Belirsizlik

Arjantin’de Angel Di Maria’nın geleceğiyle ilgili kararı tartışma yaratıyor. Beşiktaş’ın transfer etmek istediği Di Maria, Rosario sokaklarında birkaç saat önce yeni bir tehdit olayıyla karşılaştı.

Tehtit Olayları

Yerel bir gazetecinin bildirdiğine göre, motosikletli iki kapüşonlu kişi, şehrin güneyindeki Lamadrid ve Oroño bölgesinde bir benzin istasyonuna ateş açtı. Olay yerinde Benfica oyuncusuna hitaben yazılmış bir not bulundu. Notta “Seni bekliyoruz Di Maria, Rosario halkı” ifadesi yer alıyordu. Eski Real Madrid oyuncusu kariyerini ülkesinde sürdürme ihtimalini değerlendirdiğinden beri kendisi ve ailesi birkaç tatsız olay yaşadı.

İlk olay, evinin kapısına gelen bir tehditti. Mart ayının sonunda, oyuncunun ailesi kapısında bir tehdit notu buldu. Notta şu ifadeler yer alıyordu: “Oğlun Angel’a Rosario’ya dönmemesini söyle çünkü dönerse bir akrabasını öldüreceğiz. Sizi (Maximiliano) Pullaro bile kurtaramayacak. Biz kağıt atmayız. Biz kurşun ve ölü insanlar atarız.” Araba uzaklaşırken havaya birkaç el ateş açıldı. Haftalar önce Rosario sokaklarındaki bir duvar resmine de ateş edildi. Duvar resminin üzerinde “Hala geri geliyorsun” yazıyordu.

Bakanın Açıklamaları

Arjantin Güvenlik Bakanı Patrícia Bullrich, futbolcunun ülkesinde futbol oynamak için geri dönme kararı hakkında konuştu. Bullrich, “Di Maria’nın babasıyla iki ya da üç kez konuştum. Çok korkmuşlardı ve onları anlıyorum. En tanınmış kişileri hedef alıyorlar ve onlara çok fazla kargaşa yaşatıyorlar. Ben buna narko-terörizm diyorum. Bu kişisel ve ailevi bir karar.” şeklinde konuştu.

Geleceği Belirsiz

Di Maria’nın geleceğiyle ilgili belirsizlik devam ediyor. Son yaşanan olay, Di Maria’nın Avrupa’dan ayrılıp Rosario Central’da oynama hayalini rafa kaldırmasında önemli bir rol oynayabilir. Kulislerde konuşulan bir diğer seçenek ise MLS’e, yani arkadaşı Lionel Messi ile birlikte Inter Miami’ye transfer olması. Ayrıca, Benfica’da bir yıl daha kalma olasılığı da mevcut. Portekiz kulübü, Beşiktaş’ın da ikna etmeye çalıştığı oyuncuya sözleşme yenileme teklifi sundu.