“Married… with Children” Yıldızının Kızı, POTS Teşhisiyle Mücadele Ediyor

featured

Sadie Applegate, “MeSsy” Podcast’inde POTS Hastalığıyla Baş Etme Deneyimini Paylaştı

“Married… with Children” dizisinin yıldızı Christina Applegate’in 13 yaşındaki kızı Sadie, “MeSsy” podcast’inin son bölümünde duygusal bir açıklama yaptı. Sadie, kendisine konulan POTS teşhisi hakkında konuşarak annesinin multipl sklerozla mücadelesini daha iyi anladığını belirtti.

POTS Nedir?

POTS (postural ortostatik taşikardi sendromu), otonom sinir sistemini ve kan dolaşımını etkileyen kronik bir hastalıktır. Kişiler, otururken veya uzanırken ayağa kalktıklarında kalp atış hızında hızlı bir artış yaşarlar. POTS, baş dönmesi, bilinç bulanıklığı, yorgunluk, egzersize tahammülsüzlük, baş ağrısı, çarpıntı, titreme, bayılma ve mide bulantısı gibi belirtilerle kendini gösterebilir.

Sadie’nin Mücadelesi

Sadie, podcast’te POTS hastalığına dair semptomlarından dolayı uzun süredir acı çektiğini ancak ne olduğunu bilmediğini açıkladı. Annesi ise duygusal bir yanıt vererek, “Senin adına bundan nefret ediyorum sevgilim. Bundan gerçekten nefret ediyorum. Üzgünüm. Ama seni seviyorum ve iyi olacağını biliyorum. Ve senin için buradayım ve sana inanıyorum. Ve bunu gün ışığına çıkardığın ve farkındalık sağladığın için teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.