Glastonbury Müzik Festivalinde Michael J. Fox ve Coldplay Sürprizi

featured

Michael J. Fox’un Sahneye Çıkışı

Dünyanın en ünlü müzik festivallerinden biri olan Glastonbury’de dün gece unutulmaz bir an yaşandı. 100 bin seyircinin izlediği ve BBC ekranlarından canlı yayınlanan festivalde, İngiliz rock grubu Coldplay sahne aldı. Ancak konser sırasında büyük bir sürpriz yaşandı. Sahneye Geleceğe Dönüş filmleri serisiyle tanınan ve Parkinson hastalığıyla mücadele eden aktör Michael J. Fox tekerlekli sandalyesiyle çıktı.

Müthiş Duygusal Anlar

63 yaşındaki Fox, Fix You ve Humankind şarkılarında gitar çalarken, Coldplay’in lideri Chris Martin‘den büyük övgüler aldı. Martin, sahnede yaptığı konuşmada “Michael, bizim bu grubu kurmamızın ana nedeni çünkü biz Geleceğe Dönüş filmlerini izledik. O yüzden kahramanımıza sonsuza kadar teşekkür ederim. Dünya’daki en harika insanlardan birisin. Teşekkürler Michael” dedi.

Coldplay’in Glastonbury Macerası

Coldplay, ilk kez 1999 yılında Glastonbury festivaline katıldı ve 2002, 2005, 2011 ve 2016 yıllarında ana sahnede performans sergileyerek kırılması güç bir rekor kırdı. Michael J. Fox ise Geleceğe Dönüş serisiyle 1985 yılında şöhrete kavuşmuş ve 1991’de Parkinson hastalığına yakalanmıştı. Hastalıkla mücadelesinde önemli bir rol üstlenen Fox, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.