Antalyalı 7. Sınıf Öğrencisi Bade Uygun Piyano Dalında Büyük Başarı Elde Ediyor

featured

Genç Yetenek Bade Uygun, Piyano Tutkusunu Uluslararası Platformda Taçlandırıyor

Antalya’nın gururu 7. sınıf öğrencisi Bade Uygun, 5 yaşında piyano kursuna başladıktan sonra uzun uğraşlar sonucu notaları ezberleyerek besteler çalmaya başladı. Piyano çalmak tutkusu haline gelen Uygun, Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen Grand Prize Virtuoso uluslararası müzik yarışmasında birinci oldu.

Barselona Yarışlarına Hazırlanıyor

Uygun, katıldığı ilk uluslararası yarışmada birinciliği elde etmenin mutluluğunu yaşarken, 25 Temmuz’da Barselona’da düzenlenecek yarışlara hazırlanıyor. Kendi deyimiyle “Türkiye’ye bu ödülü getirmenin gururunu yaşayan genç yetenek, iddialı bir performans sergilemeye hazırlanıyor. Ayrıca, Türk eserleriyle de yarışmalara katılarak farklı bir duygu iddaci giriş katmayı hedefliyor.

Ders Başarısına Olumlu Etkisi

Uygun, piyano çalmayı en büyük tutkusu olarak gördüğünü belirterek, stresli anlarında piyanonun başına geçerek mutlu olduğunu ifade ediyor. Piyano çaldıktan sonra ders çalışmalarında daha verimli olduğunu vurgulayan genç yetenek, müziğin kendisine iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getiriyor.

Piyano ve keman öğretmeni Serenat Sahabi ise Bade Uygun’un başarısının kendisini gururlandığını belirterek, Barselona’daki yarışlara sıkı bir antrenmanla hazırlandıklarını ve ödülle dönmeyi hedeflediklerini söylüyor.