Türkiye’nin Türk Dünyasına Verdiği Destek

featured

Türkiye’nin Türk Dünyasına Destekleri

Türkiye, Türk dünyasına maddi ve manevi destek veren, yardım elini esirgemeyen bir ülke olarak öne çıkıyor. Türkler nerede olursa olsun, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini hissediyor.

Hakan Fidan’ın Önemli Ziyareti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, son günlerde Sincan Uygur Özerk Bölgesi‘ndeki iki kadim Türk-İslam şehrini ziyaret etti. Bu ziyaret, Türk dünyasında büyük yankı uyandırdı ve uzun yıllar sonra böyle bir ziyaret gerçekleşti.

Fidan’ın Ziyaretine Tarihçi Gözünden Değerlendirme

Bayburt Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramin Sadık, Hakan Fidan’ın ziyaretini Çin‘de, Türkiye’de ve Türk dünyası‘nda büyük heyecanla karşılandığını belirtti. Uygurların yaşadığı bölgenin tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Fidan’ın Sincan Ziyareti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde önemli noktaları ziyaret ederek, Uygur Türkleri ile bir araya geldi. Bu ziyaret, Türkiye’nin soydaşlarının haklarını savunduğunu bir kez daha gösterdi.

Ahıska Türkleri ve Kırım Tatarlarına Destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye, Ahıska Türkleri ve Kırım Tatarları gibi soydaşlarına da asla yalnız bırakmıyor. Türkiye, Türk dünyasındaki her etnik grubun yanında olduğunu ve haklarını savunduğunu her fırsatta vurguluyor.