Eskişehir’de Yaşanan Bıçaklı Kavga Cinayeti

featured

İstiklal Mahallesi’nde Ölümcül Kavga

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesine bağlı İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda geçen ocak ayında, Fatih Bayar ve arkadaşı Yasin Tümer (36) ile Burak Zeren, kardeşi Tunahan Zeren ve Faruk Yaşar arasında tartışma çıktı. İki grup arasındaki arbedede 2’si ölümcül 17 kez bıçaklanan Fatih Bayar ve 6 kez bıçaklanan arkadaşı Yasin Tümer yaralandı.

Zanlılar Tutuklandı

Yaralılardan Fatih Bayar hayatını kaybederken, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, olayla ilgili şüpheliler Burak Zeren, Tunahan Zeren ve Faruk Yaşar’ı yakalayarak adliyeye sevk etti. Zeren kardeşler tutuklanırken, Faruk Yaşar adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Mahkeme Süreci Başladı

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmasını tamamlayarak dava açtı. İlk duruşmada tutuklu sanıklar Burak Zeren, Tunahan Zeren ve tutuksuz sanık Faruk Yaşar ile tarafların aileleri hazır bulundu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Sanıklardan İlk Savunmalar

Burak Zeren, eğlence mekanında yaşanan olayda bıçak kullanmadığını, kardeşi Tunahan’ın ise bıçakla sadece Fatih Bayar’ın bacağına vurduğunu iddia etti. Tunahan Zeren ise öldürme kastının olmadığını belirterek, diğer grubun kendilerini takip ettiğini ve arbedenin yaşandığını söyledi. Faruk Yaşar ise olayı ayırmaya çalıştığını ancak kaçmak zorunda kaldığını savundu.

Yasin Tümer ise tuvalet sırasında saldırıya uğradığını ve 8 kez bıçaklandığını belirterek, olayın detaylarını hatırlamadığını ifade etti.

Ailelerin Acı Çığlıkları

Fatih Bayar’ın babası Mehmet Bayar, mahkemede oğlunun katledilmesine tepki gösterirken, annesi Ayşe Bayar gözyaşları içinde yaşadıkları acıyı paylaştı. Anne Bayar, sanıkların ömür boyu hapiste kalmasını talep ederken, acılarını yürek burkan sözlerle ifade etti.