EKRAN BAŞINDA BABALAR GÜNÜ KEYFİ

featured

Babalar Günü fikri nasıl doğdu? İlk ne zaman kutlandı? Tarihe mal olmuş “babalar” kimler? 19 Haziran öncesinde GAİN’de yer alan kısa “Babalar Günü” içeriğini izleyerek, o özel günde ortaya atacağınız keyifli “sohbet başlatıcı” bilgiler edinebilirsiniz. 

Bağımlılık yapacak diziler

Ödüllü yönetmen Kaan Müjdeci’den unutulmayacak, iz bırakacak, çok konuşulacak Hamlet uyarlamasını henüz izlemediyseniz, bu Pazar gününü ekran karşısında geçirmeye hazır olun!

Antonio Banderas’ı kıskandıracak türlü aksiyon sahnesi, bol bol kavga gürültü, biraz felsefe, biraz empati… Ayak İşleri 2. sezon kahkaha dolu bir Babalar Günü geçirmek için birebir. 4’üncü bölümde Vedat’ın hipnozdayken kendi babasıyla buluşması ise tam bugüne uygun.

Müziksever babalara sesi açtıracak belgeseller

Rock’n roll’un ölümsüz kralı Elvis, şovlarıyla tüm dünyayı etkisi altına alırken, bir yandan uyuşturucu, yalnızlık ve depresyonla savaşıyordu. Babaların bile ilk kez öğreneceği karanlık gerçekler Elvis: The Other Side’da. 

Michael Jackson, Madonna, Metallica gibi isimlerin İstanbul’da dev stadyum konserleri verdiği 1993 yazında yaşananlar, işin başındaki isim olan Ahmet San’ın ve dönemin müzik dünyasına damgasını vuran isimlerin yorumlarıyla ’93 Yazı’nda. 

Maradona, Messi, Ronaldo, Kobe, Hamilton…

Ligler tatildeyken futbola hasret kalmış babalara, futbol efsaneleri Maradona, Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’nun biyografik belgeselleri ilaç gibi gelecek. Yıldız basketbolcu Kobe Bryant ve F1’in yaşayan efsanesi Lewis Hamilton’la ilgili yapımlar da yine GAİN’de.

Kahkaha attıran yatırım belgeseli 

Pandemi, ekonomik kriz, enflasyon, işsizlik, kolay para hayali… Kimi bu yolda sıfırı tüketti, kimi hayalini bile kuramayacağı rakamlarla hayatını değiştirdi. Yatırım Tavsiyesi Değildir’de hem borsa ve kripto para ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bulacaksınız hem de bolca güleceksiniz.

Kaçış hayali kuranlara

Hayatın anlamını özgürlükte bulmuş ve doğadaki küçücük evlerinde kocaman bir hayat kurmuş insanları anlatan mini belgesel serisi Özgürlük Kaç M²? babanıza ve size ilham verecek.

Ünlü fotoğrafçı Levent Özçelik, Volvo’ya atlıyor ve yoldan gönüllü olarak çıkarak dünyanın az bilinen doğa güzelliklerini keşfediyor. Yoldan Gönüllü Çıktım, fotoğraf karesi gibi manzaralarla nefesinizi kesecek.