Aksaray Mahallesi’nde Kadın Cinayeti

featured

Enes Eyüp Koca, Eski Eşini Öldürdü

Aksaray Mahallesi’nde 22 Haziran’da yaşanan olayda, Enes Eyüp Koca, çocuğunu bırakmak için bir süre önce boşandığı Yüsra Binnaz Çimtay’ın evinin önüne geldi. Burada çıkan tartışma sonucunda Koca, eski eşi Yüsra Binnaz Çimtay’ı bıçaklayarak ağır şekilde yaraladı.

Olayın Gelişimi ve Sonuçları

İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralanan Çimtay, Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ancak, geçen 9 günlük süreçte yapılan tüm müdahalelere rağmen Çimtay dün yaşamını yitirdi. Cesedi otopsi için morga götürüldü.

Olayın ardından Enes Eyüp Koca, polis tarafından gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi. Mahkemede tutuklanan Koca, şüpheli olarak yargılanmaktadır.

Cenaze Töreni ve Talihsiz Detaylar

Çimtay’ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Onurlar Camisi’ne getirildi. Cenazeye ailesi, yakınları, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı. Namaz sonrası Çimtay, İl Müftüsü İrfan Üstündağ’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.

Çimtay’ın öğretmen olduğu ve atanmayı beklediği ortaya çıktı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda, yaşanan trajik olayın izleri bulunmaktadır.