AFAD, Diyarbakır ve Mardin’deki Yangın Sonrası Mahalleleri Afet Bölgesi İlan Etti

featured

Yangından Etkilenen Mahalleler Afet Bölgesi İlan Edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Diyarbakır ve Mardin’deki zirai alan yangınları sonrasında etkilenen mahallelerin “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu. Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki Köksalan ve Bağacık mahalleleri ile Mardin’in Mazıdağı ilçesindeki Yücebağ ve Yetkinler mahallelerinin yangından zarar gördüğü belirtildi.

Acil Yardım Ödenekleri Gönderildi

Yangınlar sonucunda hayatını kaybeden 15 kişinin yakınlarının ve yangından etkilenen ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Diyarbakır’a 3 milyon lira, Mardin’e ise 2 milyon lira olmak üzere toplam 5 milyon lira acil yardım ödenek gönderildiği açıklandı. Ayrıca tarım ve hayvancılık zararlarının giderilmesi için Cumhurbaşkanlığı ve AFAD tarafından bölgeye 50 milyon lira olmak üzere toplam 55 milyon lira ödenek aktarıldı.

Vatandaşların Yanında Olmaya Devam Ediyoruz

AFAD açıklamasında, devletin tüm imkanlarıyla vatandaşların yanında olmaya devam edileceği vurgulandı. Yangınlarda zarar gören vatandaşların yaralarının el birliğiyle sarılacağı ifade edilirken, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine başsağlığı dileyerek, yangından etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.