Ulaştırma Bakanı: Fahiş Fiyatlı Otobüs Biletlerine Tedbirlerle Engellendi

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı tatili öncesi ve tatil süresince şehirler arası otobüslerde alınan sıkı tedbirlerin fahiş fiyatlı bilet satışını engellediğini vurguladı. Bakan Uraloğlu, yapılan denetimlerin detayları hakkında bilgi verdi.

Yüksek Yoğunlukta 107 Bin 896 Otobüs Seferi Gerçekleştirildi

Bayram tatili öncesinde ve süresince 107 bin 896 şehirler arası otobüs seferinin gerçekleştirildiğini belirten Bakan Uraloğlu, bu seferlerde 3 milyon 782 bin 90 yolcunun taşındığını açıkladı. Denetimler sonucunda ise bin 628 ceza ve 34 bin 591 uyarı olmak üzere toplamda 23 milyon 453 bin 8 lira idari işlem uygulandı.

Şehirler Arası Otobüslerde Fahiş Fiyatlı Bilet Satışları Önleniyor

Bakan Uraloğlu, fahiş fiyatlı bilet satışlarına yönelik yapılan denetimlerin aralıksız olarak devam ettiğini vurgulayarak, ücret tarifelerine uymayan işletmecilere gerekli idari yaptırımların uygulandığını söyledi. Bayram süresince 107 bin 896 otobüs seferi gerçekleştirildiğini belirten Bakan Uraloğlu, vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahat etmeleri için denetimlerin artırıldığını ifade etti.

Denetimler Sürecek

Bakan Uraloğlu, bayram süresince yapılan denetimlerin sadece bayramla sınırlı olmadığını belirterek, fahiş fiyatlı bilet satışlarına karşı önlemlerin devam edeceğini ve yolcu taşımacılığında düzenin sağlanması için çalışmaların etkin bir şekilde sürdürüleceğini açıkladı.