Tarım ve Orman Bakanı: Kesimhanelerde Denetimler Sıkılaştırıldı

featured

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı’dan Kesimhanelere İlişkin Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, ülke genelindeki kesimhanelerde yapılan denetimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Denetimler Sonucu 3 Kesimhanenin Faaliyeti Sonlandırıldı

Yumaklı, 81 ilde rutin resmi kontrollerin yanı sıra 20 Mayıs itibarıyla ilave denetimlerin gerçekleştirildiğini belirtti. Toplamda 532 kesimhanenin denetlendiğini vurgulayan Bakan Yumaklı, bu kontroller sonucunda 3 kesimhanenin onayının iptal edilerek faaliyetlerinin sonlandırıldığını açıkladı.

Denetimlerin Sonuçları ve Alınan Tedbirler

Kesimhane sayısının 529’a indiğini aktaran Yumaklı, 6 kesimhanenin faaliyetinin hijyen gereklilikleri sağlanıncaya kadar geçici olarak askıya alındığını, 49 kesimhaneye ise eksikliklerini gidermeleri için süre verildiğini belirtti. Ayrıca 6 kesimhaneye idari para cezası uygulandığını ifade etti.

Vatandaşlara Çağrı ve Öneriler

Yumaklı, tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşması için gerekli tedbirlerin alındığını vurgulayarak, olumsuz durumlarla karşılaşıldığında Alo 174 Gıda Hattı’nı aramalarını tavsiye etti. Ayrıca kurban ibadetini yerine getirecek vatandaşlara seslenen Bakan Yumaklı, hayvanlara eziyet edilmemesi ve kurbanların belirlenen yerlerde kesilmesi gerektiğini hatırlattı.

Yumaklı, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik ederken, sağlıklı ve mutlu bayramlar geçirmelerini diledi.