Tandoğan Meydanı’nda Emeklilerin Büyük Mitingi

featured

Binlerce Emekli Taleplerini Dile Getirdi

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce emekli, CHP’nin Tandoğan’da düzenlediği Büyük Emekli Mitingi’nde bir araya geldi. Emekliler, “Mutfakta yangın var, bıçak kemiğe dayandı”, “Krizin bedelini biz ödemeyeceğiz” yazılı pankartlar ve dövizler taşıyarak taleplerini dile getirdi.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları Destek Verdi

CHP, emeklilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği Büyük Emekli Mitingi’ne DİSK Emekli-Sen, Tüm Emeklilerin Sendikası, Bağımsız Emekliler Sendikası, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği ve birçok sivil toplum kuruluşunun üyeleri de katıldı.

Hükümete Kırmızı Kart Gösterme Kararlılığı

2021 Tüm Emekliler Sendikası Genel Başkanı Salman Hürkardeş, Türkiye Emekliler ve EYT’liler Birliği adına konuşma yaparak hükümete sert eleştirilerde bulundu. Hürkardeş, emeklilerin örgütlenmesi halinde iktidarı demokratik yollarla değiştirebileceklerini vurguladı ve emeklilerin haklarını savunma kararlılığını dile getirdi.

“Çarşı pazar yangın yeri enflasyona rağmen 10 bin lirayla geçim olur mu? Açlık sınırı 20 bin liraya, yoksulluk sınırı 60 bin liraya dayandı. Buradan saraydakilere sesleniyorum yaşayabilir misiniz? Bugün bu ülkede 60 milyon insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor.” diyen Hürkardeş, emeklilerin hak mücadelesine devam edeceklerini belirtti.