Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek İş Dünyasıyla Vergi Taslağını Değerlendirdi

featured

TİM Başkanı Mustafa Gültepe’nin Değerlendirmesi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, iş dünyasına ilişkin düzenlemeler de içeren vergi taslağını anlatmak üzere reel sektörün önde gelen kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Bloomberg HT’ye konuşan TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Bakan Şimşek’in iş dünyası temsilcileriyle vergi paketini değerlendirmesinin detaylarını paylaştı.

TİM Başkanı Mustafa Gültepe’nin Açıklamaları

Gültepe, toplantıda özellikle kayıt dışı ile alakalı olan bütün maddelerin kendileri tarafından desteklendiğini belirtiklerini ve daha fazla yaptırımların yapılması gerektiğini söylediklerini belirtti. Cirodan vergi alınmasının bu dönemde uygun olmadığı görüşlerini ilettiklerini ve kurumlar vergisinde ihracatçı firmaların muaf tutulması görüşlerini de ilettiklerini belirtti.

TÜRKONFED Başkanı Süleyman Sönmez’in Değerlendirmesi

Türk İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) Başkanı Süleyman Sönmez de bugün Şimşek ile yaptıkları toplantıya ilişkin değerlendirmelerini SÖZCÜ ile paylaştı. Kamuoyunda konuşulan birçok maddenin son taslakta olmadığının Şimşek tarafından kendilerine yapılan sunumda ifade edildiğini belirten Sönmez, değişmesi gerektiğini düşündükleri maddeleri de ilettikleri, taslakla ilgili yapacakları çalışmayı da önümüzdeki günlerde ekonomi yönetimine ileteceklerini dile getirdi.