YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

featured

ÖSYM, 17 Temmuz 2024 Çarşamba Günü YKS Sonuçlarını Açıklayacak

Öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından heyecanla bekledikleri sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YKS sonuçlarının erişime açılacağı tarihi duyurdu. Buna göre, YKS sonuçları için tarih olarak 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü belirlendi.

Tercihler Ne Zaman Başlayacak?

ÖSYM, tercihler için henüz bir tarih açıklamadı. Ancak geçtiğimiz yıl sonuçlar 20 Temmuz’da açıklandı ve tercihler ise 27 Temmuz’da başladı. 2024 yılında da sonuçların açıklanmasının ardından tercihlerin ertesi hafta başlaması bekleniyor.

Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilecek?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin resmi internet sitesi veya mobil uygulaması üzerinden öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

YKS Soru ve Cevapları Yayınlandı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Yabancı Dil Testi (YDT) oturumu tamamlandı ve böylece YKS’nin tüm oturumları sona erdi. 2024 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. ÖSYM, sınav sonrası YKS cevap anahtarını adayların erişimine açtı. Adaylar, soru ve cevapları ÖSYM’nin resmi internet sitesinden inceleyebilirler.