LGS Sınav Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

featured

LGS Sınav Giriş Belgeleri ve Yerleri Açıklandı

LGS sınav giriş belgeleri, bina, salon ve sıra bilgileriyle birlikte geçtiğimiz günlerde erişime açıldı. Öğrenciler, sınav gününde yanlarında fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi bulundurmalıdır.

LGS Sınav Yerlerine Nasıl Ulaşılır?

Öğrenciler, sınav giriş yerlerini https://e-okul.meb.gov.tr/ adresinden görebilirler. Sınav giriş bilgileri bu adreste yer almaktadır.

LGS Sınavı Tarihi ve Bilgileri

LGS sınavı, 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacaktır. Sınav günü öğrencilerin sorunsuz bir şekilde sınava girebilmeleri için gerekli hazırlıklarını yapmaları önemlidir. Sınavda soru sayısı ve şekliyle ilgili herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Öğrencilerin sınava girmeden önce yaz tatili planlarını ve bayram hazırlıklarını zihinsel olarak rahat bir şekilde yapabilmeleri hedeflenmektedir.

LGS Sınavı Formatı ve Değerlendirme

LGS sınavında, öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme gibi becerileri ölçecek nitelikte sorular bulunacaktır. Birinci oturumda Türkçe, TC. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacaktır.

Her bir öğrencinin her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacaktır.