E-Okul VBS Giriş ve Kapanış Tarihi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

featured

Öğrenciler ve Veliler E-Okul Bilgilendirme Sistemini Kullanmaya Devam Ediyor

Öğrencilerin yaz tatili heyecanı artarken, “e-okul ne zaman kapanıyor?” sorusu gündemde. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, devamsızlık, sınav sonuçları, karne notları gibi bilgileri sunmaya devam ediyor. Ancak, okulların kapanışına yaklaşırken sisteme olan ilgi ve yoğunluk arttı, bu da girişlerde aksaklıklara neden olabiliyor.

E-Okul VBS, Sistem Bakımı Dışında Kesintisiz Hizmet Veriyor

E-Okul VBS, bakım ve onarım dönemleri dışında kesintisiz olarak hizmet sunuyor. Ancak, dönem sonu notlarının açıklandığı zamanlarda yaşanan yoğunluk nedeniyle girişlerde aksaklıklar yaşanabiliyor. Bu durum, öğrenciler tarafından sistemin kapanmış olması olarak yanlış yorumlanabiliyor. Ancak, E-Okul karne döneminde de erişime açık olacak.

E-Okul VBS’ye Giriş Adımları

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine giriş yapmak için öncelikle “e-okul.meb.gov.tr” adresine giderek istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekiyor. Ardından öğrencinin kimlik ve eğitim bilgilerini girerek sisteme giriş yapabilir ve notları, sınav tarihleri, devamsızlık durumu gibi bilgilere erişebilirsiniz.

E-Okul İle Yapılabilecek Sorgulamalar

E-Okul üzerinden devamsızlık sorgulama, yazılı ve sözlü sonuçları, karne notları, haftalık ders programları, eğitim haberleri gibi birçok sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Öğrenciler ve veliler, E-Okul üzerinden birçok detaylı bilgiye kolaylıkla ulaşabilmektedir.