Kuzey Koreli Bilgisayar Korsanları ‘Kimsuky’ Grubu Hedefte

featured

FBI’nın Uyarısı: Düşünce Kuruluşları ve Medya Hedef Alınıyor

United Press International’ın (UPI) haberine göre, FBI tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarından oluşan “Kimsuky” grubunun düşünce kuruluşlarına, akademik enstitülere ve medya kuruluşlarına oltalama e-postaları gönderdiği belirtildi.

Hedef, Jeopolitik Bilgiler ve Dış Politika Stratejileri

Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının gönderdikleri e-postalarda gazeteci veya akademisyen gibi göründüğü ve yanlış yapılandırılan alan adı sistemi (DNS) ile kimliklerini gizleyebildikleri kaydedildi. Kimsuky’nin, Kuzey Kore’nin jeopolitik etkinliklerini, düşman ülkelerin dış politika stratejilerini ve Pyongyang yönetiminin çıkarlarını etkileyen bilgileri toplamak için bu taktikleri kullandığı ifade edildi.

Hackerların İşleyişi ve Tehlikeleri

Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarının, hedeflerine yaklaşarak kurbanların hesaplarını veya ağlarını tehlikeye atacak kötü amaçlı bağlantılar ve ekler içeren e-postalar gönderebileceği uyarısında bulunuldu. Hacker grubunun, siyasi analistler ve uzmanları kullanarak çalıntı veri ve jeopolitik bilgiler sağlamak amacıyla faaliyet gösterdiği belirtildi.

Kimlikler ve Diğer İsimler

Kimsuky’nin Kuzey Kore askeri istihbarat örgütü altında çalıştığına inanılıyor. Ayrıca, hacker grubunun diğer siber güvenlik araştırmacıları tarafından “Emerald Sleet, Thallium ve Velvet Chollima” isimleriyle de bilindiği kaydedildi.