İsrail Ordusu Gazze’deki Saldırıları Sürdürüyor

featured

İsrail Ordusu Refah Bölgesinde Operasyonlarını Sürdürüyor

İsrail ordusu Refah bölgesinde istihbarat bilgilerine dayalı operasyonlarını sürdürüyor. Givati Tugayı ve Komando Tugay Kuvvetleri, Hamas’a ait roket platformları, tünel girişleri, askeri teçhizat, patlayıcılar ve silahlar bulduklarını iddia ediyor.

Sığınma Merkezlerine Yönelik Saldırılar Devam Ediyor

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), İsrail’in Gazze’deki Cibaliya’da bulunan sığınma merkezlerine saldırılarına devam ettiğini duyurdu. İsrail ordusunun çadırları ateşe verdiği ve sivil yerlerin hedef alındığı bildiriliyor.

Gazze’nin Farklı Bölgelerine Karadan ve Havadan Saldırılar Sürüyor

İsrail ordusu Gazze’nin kuzeyi, güneyi ve orta kesimine karadan ve havadan saldırılarını sürdürüyor. Gazze’deki Aksa Şehitleri Hastanesi’nde yaşanan saldırılarda birçok Filistinli hayatını kaybetti. Gazze genelinde çatışma sesleri yükseliyor ve çok sayıda yaralı olduğu bildiriliyor.

Ulusal Adalet Divanı İsrail’e Yaptırım Kararı Aldı

BM’nin yargı organı Uluslararası Adalet Divanı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurması ve insani yardımlara engel olmaması için yaptırım kararı aldı. Ancak saldırılar devam ediyor ve binlerce insan hayatını kaybediyor.