Gazze’de İsrail Saldırıları: Gazzeli Annelerin İmtihanı

featured

Gazze’de İnsanlık Dramı

İsrail güçleri, Gazze’de çoğu çocuk ve kadın 35 bine yakın Filistinlinin ölümüne, 78 binden fazlasının yaralanmasına yol açtı. Evlerin yanı sıra sivillerin sığındığı okul, hastane, cami ve kilise gibi çok sayıda sivil yerleşim yeri kasıtlı olarak hedef alındı.

Annelerin Acı Dolu Mücadelesi

Gazze’de saldırılardan kaçan 1,5 milyon Filistinli, güvenli bir yer ararken İsrail’in Refah kentine başlattığı kara saldırısıyla karşı karşıya kaldı. Anneler, yetersiz beslenme, sağlık sorunları ve temel ihtiyaçlardan yoksunlukla mücadele ediyor.

Çaresizlik ve Direniş

Gazze’de her gün ortalama 37 çocuk annesini kaybederken, 10 binden fazla kadın öldü, 19 bini yaralandı. Gazzeli anneler, temel ihtiyaçlarını karşılamak için çöp ve atıkları kullanmak zorunda kalıyor.

Annelik ve Babalık Kavramının Sınırları

İsrail’in saldırılarından kaçarak gelen anneler, çocuklarını hem anne hem baba gibi yetiştiriyor. Temel ihtiyaçlardan yoksun olan aileler, hayatta kalma mücadelesi veriyor.

İnsanlık Dışı Koşullar

Gazzeli anneler, soykırım tehlikesiyle karşı karşıya olmalarının yanı sıra evlerini terk ederek kurdukları çadırlarda zorlu bir hayat sürüyor. Temel ihtiyaçlar karşılanamazken, çocuklar açlık ve sağlık sorunlarıyla boğuşuyor.

İsrail’in Acımasızlığı ve Annelerin Direnişi

Gazzeli anneler, İsrail’in saldırıları karşısında güçlü durmaya çalışırken, çocuklarını kaybetmenin acısıyla yüzleşiyor. Temel ihtiyaçlardan yoksun olmalarına rağmen, umudu ve direnişi kaybetmiyorlar.

Filistinli Annelerin Yıkılmayan Gücü

Gazze’deki insanlık dramı, Filistinli annelerin yaşadığı acı ve çaresizliği gözler önüne seriyor. İsrail’in saldırılarına rağmen anneler, çocukları için mücadeleye devam ediyor.